پذیرش در دانشگاه های ترکیه شما اینجا هستید:

۳ مهر ۱۳۹۷ - توسط 

برای ادامه تحصیل بسیار از کشورها می توانند کاندیدای مناسبی برای شما باشند.

در این میان فاکتورهایی هستند که شما را به سمت تصمیم نهایی تان سوق می دهد. تصمیم اینکه چه کشوری، چه شهری، چه دانشگاهی، و چه رشته ای برای شما بهترین انتخاب است.

ترکیه یکی از کشورهای بسیار مناسب در این میان است که دانشگاه های آن کیفیت بالایی از آموزش را ارائه می دهند. ابتدا به چند مورد از امکانات خاص تحصیل در ترکیه می پردازیم تا ابعاد موضوع را روشن تر کرده باشیم. از مزایای تحصیل در ترکیه موارد زیر را می توان بر شمرد:

اخذ اقامت ترکیه با اعتبار مناسب

دریافت پاسپورت ترکیه در صورت حضور مداوم در ترکیه و استخدام در یک شرکت ترک پس از تحصیل

امکان تحصیل در دانشگاه های اروپایی و آمریکایی به صورت مهمان

امکان شرکت در کنگره های علمی در اروپا

امکان دریافت ویزای شینگن با پروسه ی کوتاه تر

امکان ادامه تحصیل در یک دانشگاه معتبر در اروپا و آمریکا

امکان استخدام در ارگان های ترکیه

استفاده از امکانات بسیار مجهز دانشگاه ها

این موارد امکاناتی است که به وضوح می توان آنها را مشاهده کرد. علاوه بر این موضوع توجه به این نکته اهمیت دارد که تحصیل در ترکیه هم در دانشگاه های دولتی و هم در دانشگاه های خصوصی امکانپذیر است. هرکدام از این دانشگاه های امکاناتی فراهم می آورند. برا مثال ثبت نام در دانشگاه های دولتی با شرکت در آزمون یوس امکانپذیر است اما در صورت موفقیت در آن رقم های بسیار پایین برای شهریه پرداخت خواهد شد. دانشگاه های خصوصی نیاز به آزمون ورودی ندارند اما قیمت های شهریه های سالانه آنها بالاتر خواهد بود. البته این رقم در رشته های پزشکی بالا می باشد و در رشته های مهندسی رقم بسیار مناسبی می باشد.

در هر دو مورد نیاز است تا زبان ترکی شما تقویت شود و حتی در دانشگاه های دولتی شرکت در آزمون تومر نیز اجباری است. برای دانشگاه های خصوصی، با کلاس های اضافی ضعف زبان ترکی شما قابل جبران خواهد بود.

بسیاری از اساتید از دانشگاه های معتبر دنیا می باشند و دانشگاه ها نیز رنکینگ خوبی در بین دانشگاه های جهان دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط خود به صورت خاص با ما تماس بگیرید.

۶ دیدگاه
  • ادامه تحصیل در رشته نقشه کشی معماری

  • ادامه تحصیل در رشته معماری

  • ادامه تحصیل

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *