بانکهای ترکیه و حساب باز کردن در آن

۱۷ مرداد ۱۳۹۷ - توسط 

سیستم بانکداری ترکیه نسبت به ایران بسیار مدرنتر است و تمام بانک‌های آن علاوه بر دارابودن شبکه بانکداری الکترونیک از امکانات متصل به سیستم بانکی جهانی بهره می‌برند. از این حیث بانک‌های ترکیه مقصد مناسبی برای ایرانیان و اتباع سایر کشورهایی است که نظام بانکی آن‌ها به صورت مستقل از نظام بانکی جهانی عمل می‌کنند.

مشتریان بانک‌های ترکیه با دریافت کارت‌های بانکی این کشور می‌توانند بر مشکلات ناشی از تبادل ارزی بین‌المللی یا خریدهای اینترنتی از سایت‌ها و شرکت‌های خارجی فائق آیند. علاوه بر آن داشتن حساب بانکی به ارزهای لیر و یورو و دلار کمک می‌کد تا بتوانند ارز مورد نظر خود را بدون اینکه تحت تاثیر نوسانات ناگهانی قیمت ارزهای جهانی قرار گیرد پس‌انداز کنند و بر خلاف حساب‌های ارزی در ایران که گاهی در اثر بحران‌های بین المللی، بانک‌ها از پرداخت اسکناس امتناع نموده و تنها آنرا حواله میزنند افتتاح حساب ارزی در بانک های ترکیه امتیاز پس انداز و دریافت و پرداخت در هر زمان را برای افراد فراهم خواهدساخت.

بانکهای دولتی مهم در کشور ترکیه که صد در صد سهام آنها متعلق به دولت است عبارتند از:
۱) زراعت بانک (T.C ZIRAAT BANKASI)
۲) واکیف بانک (VAKIF BANKASI)
۳) دنیز بانک (DENIZ BANK)

بانک‌های خصوصی مهم در کشور ترکیه که تمام یا بخشی زا سهام آنها متعلق به بخش خصوصی یا سهامداران خارجیست
۱) ایش بانک (İş Bankası A.Ş)
۲) آک بانک (AK BANKASI)
۳) گارانتی بانک (GARANTI BANKASI)
۴) هالک بانک (HALK BANK)
۵) فینانس بانک (FINANS BANKASI)

شما میتوانید در ترکیه حساب باز کرده و از طریق صرافی یا راه‌های دیگر در طی چند نوبت به حساب خود پول واریز کنید و با دریافت کارت عابر بانک به راحتی به خرید بپردازید و عموما در این خصوص از شما سوال و جوابی نخواهدشد.

برای افتتاح حساب در ترکیه هم ترک لایف در کنار شماست…

کافیست به وب اپلیکیشن ما به آدرس www.turklife.org/app بروید و درخواست خود را ثبت کنید.

نحوه سفارش “افتتاح حساب بانکی” در نرم افزار ترک لایف

۱ دیدگاه
  • Kamagra Oral Jelly Flavours Prix Cialis 5mg Cpr 28 Diet Pills Without Prescripton Best Mail Order Pharmacy For Nexium 40 Mg

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *